Florárium - a co s ním?

Na internetu se většinou dočtete, že florárium (někdy se také používá název terárium) je vhodné zejména pro pěstování kaktusů a sukulentů. Pravověrný kaktusář s tím ovšem nebude souhlasit a utluče vás spoustou argumentů, proč tohle nemůže fungovat. Pokud ovšem nerozeznáte astrophytum od mammillarie, můžete to zkusit. Mám několik osázených skleníčků už pár let, kaktusy v nich sice ještě nekvetly, ale rostou bez problémů. Podmínkou je střídmá zálivka a světlé místo.

Co do florária určitě dát můžete, jsou bromélie. Například  Tilandsie žijí jen ze vzdušné vlhkosti a mikroklima pokojového skleníčku jim dokonale vyhovuje. Také některé vlhkomilné rostliny ve floráriu výborně rostou, jen je nutné použít dobrou drenážní vrstvu, aby substrát nebyl přemokřený.

A jak to tedy dělám já? Jako drenážní vrstvu používám keramzit, který vsákne případnou přebytečnou vodu. Rostlinky opatrně vyjmu z květináče a kořenový bal obalím tenkou netkanou textilií, aby se zemina nevyplavila. Rostlinky položím na keramzit a obložím kamínky, pokud mám nějaký pěkný větší, nechám si ho do popředí. Výsledek může vypadat třeba takto:

        

 A pokud se vám do zahradničení vůbec nechce, můžete florárium využít pro vaše vlastní aranžmá :)

 

A komu to nestačí, tak pěkný návod a inspiraci k osázení  florária najde třeba na webu BydlímeKvalitně.cz:  Florárium - návod k osázení

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení